Najlepsze produkty, zawierające zdrowe tłuszcze

Tłuszcze to jeden z najważniejszych elementów zdrowej diety. Niestety, z uwagi na wszechobecność szkodliwych tłuszczów w popularnych produktach spożywczych, wokół tego makroskładnika narosło mnóstwo mitów. Dowiedz się, jak rozpoznać zdrowe tłuszcze i jakie produkty spożywcze zawierają ich najwięcej!

Zdrowe tłuszcze mogą mieć bardzo korzystny wpływ na organizm, jednak należy umieć odpowiednio je rozpoznać. Znajdują się przede wszystkim w produktach roślinnych, w olejach i oliwach tłoczonych na zimno, a także w orzechach i w rybach. Na rynku istnieje mnóstwo produktów, które są prawdziwą kopalnią zdrowych tłuszczów. Jednym z nich jest ekstrakt z oliwy z oliwek. Zawiera on mnóstwo wielo– i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które doskonale oddziałują na cały układ sercowo-naczyniowy, zapobiegając poważnym chorobom. Oprócz tego ekstrakt z oliwy z oliwek doskonale wspiera pracę mózgu i układu nerwowego, poprawiając pamięć, koncentrację, samopoczucie, a także zapobiegając wahaniom nastroju czy bezsenności.

Kolejnym produktem, bogatym w zdrowe tłuszcze, jest olej z kokosa. Do wyboru mamy olej kokosowy rafinowany oraz olej kokosowy extra virgin. Jest on doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów i energii, a co bardzo ważne, nie odkłada się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki temu olej kokosowy stanowi jedno z najlepszych źródłem zdrowych tłuszczów w diecie. Doskonale nadaje się zarówno do smażenia, jak i do przygotowywania pysznych, zdrowych deserów.

Inne produkty, zawierające zdrowe tłuszcze, to między innymi olej z wiesiołka, olej z kryla oraz olej MCT – warto nie tylko mieć je w swojej kuchni, ale też stosować jak najczęściej. Jednocześnie warto usunąć z diety niezdrowe tłuszcze, w szczególności tłuszcze trans, ponieważ mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Postaw na zdrowe tluszcze i wybieraj produkty, które zawierają ich jak najwięcej, a z pewnością będziesz cieszył się doskonałym zdrowiem i świetnym samopoczuciem.