Omega-3 – co warto o nich wiedzieć?

Kwasy Omega-3 to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. Dowiedz się wszystkiego na temat kwasów Omega-3 i ciesz się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem!

Kwasy Omega-3 to tak naprawdę nienasycone kwasy tłuszczowe. Należą do nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są wyjątkowo ważne dla organizmu człowieka. Wśród kwasów Omega-3 wyróżnić można:

Warto wiedzieć, że kwasy Omega-3 stanowią aż 60% tłuszczów , które są niezbędne dla prawidłowej pracy dla mózgu. W jaki sposób kwasy Omega 3 wpływają na organizm? Przede wszystkim zapewniają zdrową pracę układu nerwowego, dbając o naszą koncentrację, pamięć i codzienne samopoczucie. To właśnie kwasy Omega-3 sprawiają, że nasz mózg jest dobrze ukrwiony, a przekaźnictwo bodźców nerwowych nie jest w żaden sposób zakłócone. Kwasy Omega-3 są ważne już od pierwszych dni życia – w życiu płodowym zapewniają prawidłowy rozwój mózgu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na ich odpowiednią podaż na wszystkich etapach życia – w późniejszym wieku mogą one skutecznie zapobiegać wystąpieniu takich chorób jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera oraz inne choroby neurodegeneracyjne.

Jak widać, kwasy Omega-3 są bardzo ważna dla mózgu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, aby w codziennej diecie znalazły się kwasy Omega 3-6-9 – wszystkie one w istotny sposób wpływają na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie.